MGF

Forum Mińskiej Gildii Fantastyki


#61 2017-11-21 21:08:31

 Mikołaj

Wsparcie

Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 2013-10-29
Posty: 192
Punktów :   

Re: Turniej Wh40k - listopad 2017

jony napisał:

Mikołaj i Knykieć wydaję się ok.

Uff... Dobrze, że nie kantowałem, bo ktoś to jednak oprócz mnie (i programu) policzył

Zapomniałem dodać, że Typhus jest Warlordem (ale to chyba jasne, co nie?!?)

W związku z powyższym mam pytanko - w kodeksie, w dziale "Relics of Decay" zostało napisane: "Named character such a Typhus already have one or more artefacts, and cannot be given any of the following relics." Jak rozumiem chodzi tu o The Destroyer Hive, który jest na jego wyposażeniu. Czy w takim razie mam wybrać jeden Relic i przypisać go innej postaci (jednemu z Malignant'ów)?

I jeszcze z innej beczki - w rozpie przypisałem "czary", bo inaczej błąd wyskakiwał. Czy przed rozpoczęciem poszczególnych bitew będzie można je podmienić na inne?


Sickness, disease, plague and pox, suffering and the slow, living rot. Such wondrous gifts does Nurgle seek to bestow upon the unworthy human cattle of the Imperium. We are merely the vectors by which his virulent beneficence may be spread to the undeserving masses.
- Urgloth Rotheart, Plague Champion of the Death Guard

Offline

#62 2017-11-21 21:08:42

Kuguar

Przechodzień

Zarejestrowany: 2017-08-25
Posty: 66
Punktów :   

Re: Turniej Wh40k - listopad 2017

Jakubus napisał:

Kuguar napisał:

W dark angels drugi oddział terminatorów powinien mieć jeden Chainfist a nie dwa. Wskazują na to punkty i ograniczenia oddziału.
Jeszcze BS podpowiada że tactical squad powinien mieć 3, a nie 4 bolt pistol.

Co do Chainfista to rzeczywiście ma być 1, zmieniałem to już na koniec i punktację zmieniłem a tej 2 na 1 już nie.

Co do tacticali to
"Each model is armed with a boltgun, bolt pistol..."
"The Space Marine Sergeant may replace his bolt pistol and boltgun..." a "one Space Marine may replace his boltgun"  czyli wychodzi że dobrze napisałem, tracę 2 boltguny z 5 i 1 bolt pistol z 5 chyba, że coś źle zrozumiałem.

Nie pierwszy raz kiedy BS się myli. Ja na tych armiach się nie znam i dlatego wprowadzam je do BS, żeby rozeznać się w statystykach. Jak mówisz że jest ok to Ci wierzę.

Offline

#63 2017-11-21 21:13:24

 Knykieć

Członek

Call me!
Skąd: Targówka
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 608
Punktów :   

Re: Turniej Wh40k - listopad 2017

Ciasteczkowy napisał:

Knykieć chodzi Ci o Big Meka czy o Ghazkhulla? Ghaz to imienny charakter, a tym raczej broni się nie dokupuje...

Napisałem, że przy Big Meku

Ja też się nie znam, ale warto przejrzeć czasem punkty, bo sam bym się machną. Odradzam BS, gdyż nie ma wprowadzonych jeszcze nowych codexów

Uwaga ma wyjść FAQ do craftworld i index: xenos 1, więc może się pojawić do końca tygodnia


http://i0.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/001/117/619/eb2.gif

Offline

#64 2017-11-21 21:20:57

 Ciasteczkowy

Członek Komisji

Skąd: Stary Świat
Zarejestrowany: 2013-02-28
Posty: 990
Punktów :   

Re: Turniej Wh40k - listopad 2017

A gdzie ja przy Big meku mam wpisaną twin linked big shoote? 

Nie mieliśmy bazować na faqach wydanych do 17 listopada?


http://www.nodiatis.com/pub/11.jpg

Offline

#65 2017-11-21 21:29:44

Modron

Członek Zarządu

Zarejestrowany: 2013-03-18
Posty: 434
Punktów :   

Re: Turniej Wh40k - listopad 2017

jony napisał:

Modron, z tą obniżką to masz prawdopodobnie rację, ale nie mogę jej znaleźć. Co do kodeksu to Aspiring Sorcerer jest wpisany w Rubric Marines w tabeli na 118 stronie.

Tutaj masz zdjęcie:    https://drive.google.com/file/d/1Fj9VIO … sp=sharing

Na podstawie tego sądzę, że może wejść do oddziału ileś tam Rubric marines po 18pkt/sztuka i możesz wrzucić Aspiring Sorcerer za 30pkt

Wiem, że Aspiring Sorcerer był w indeksie. Chodzi mi o interpretację kosztów oddziału Rubric Marines zgodnie z kodeksem. Gdy dana armia dostaje kodeks, to punktacja z kodeksu nadpisuje tą z indeksu.
Aspiring Sorcerer muszę wziąć, ponieważ minimalna jednostka składa się z: 1 Aspiring Sorcerer and 4 Rubric Marines; tak samo jak np. jednostka Plague Marines składa się z: 1 Plague Champion and 4 Plague Marines. Moim zdaniem zamierzenie autorów było takie, żeby Rubric marinów liczyć tak samo jak np. Plague marinów gdzie nie dopłaca się dodatkowo za Plague Championa, dlatego nie ma go w tabelce kosztów jednostek jak to jest w indeksie.
Może trzeba poczekać na jakieś FAQ, ale na ten moment to nie jest wyjaśnione.

Offline

#66 2017-11-21 21:35:39

 Knykieć

Członek

Call me!
Skąd: Targówka
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 608
Punktów :   

Re: Turniej Wh40k - listopad 2017

Ciasteczkowy napisał:

A gdzie ja przy Big meku mam wpisaną twin linked big shoote? 

Nie mieliśmy bazować na faqach wydanych do 17 listopada?

Byłem w 100% przekonany, że przy Big Mek on warbike jest twin linked big shoota... Przepraszam, mój błąd


http://i0.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/001/117/619/eb2.gif

Offline

#67 2017-11-21 21:38:43

Modron

Członek Zarządu

Zarejestrowany: 2013-03-18
Posty: 434
Punktów :   

Re: Turniej Wh40k - listopad 2017

Mikołaj napisał:

W związku z powyższym mam pytanko - w kodeksie, w dziale "Relics of Decay" zostało napisane: "Named character such a Typhus already have one or more artefacts, and cannot be given any of the following relics." Jak rozumiem chodzi tu o The Destroyer Hive, który jest na jego wyposażeniu. Czy w takim razie mam wybrać jeden Relic i przypisać go innej postaci (jednemu z Malignant'ów)?

Całe zdanie z tego akapitu:
"If your army is led by a DEATH GUARD Warlord, then before the battle you may give one of the following Relics of Decay to a DEATH GUARD
CHARACTER. Named characters such as Typhus already have one or more artefacts, and cannot be given any of the following relics."

Moim zdaniem jasno z tego wynika, że możesz dać artefakt dowolnemu DEATH GUARD CHARACTER, ale nie modelom które mają już artefakty - czyli Typhusowi.

Mikołaj napisał:

I jeszcze z innej beczki - w rozpie przypisałem "czary", bo inaczej błąd wyskakiwał. Czy przed rozpoczęciem poszczególnych bitew będzie można je podmienić na inne?

Czary i traity ustala się na początku każdej bitwy. Możesz je sobie dowolnie zmieniać między bitwami.

Offline

#68 2017-11-21 21:47:18

Modron

Członek Zarządu

Zarejestrowany: 2013-03-18
Posty: 434
Punktów :   

Re: Turniej Wh40k - listopad 2017

Mam trochę podobny problem jak Mikołaj, w kodeksie CSM jest napisane:

If your army is led by a Chaos Space Marine Warlord, you may give one of the following Artefacts of Chaos to a Chaos Space Marine CHARACTER in your army.

Czy na podstawie tego mogę dać Demon Princowi artefakt? Jak robiłem rozpiskę to wydawało mi się, że tylko Warlord może dostać artefkat.
I przede wszystkim czy w ogóle mogę jeszcze modyfikować rozpiskę, czy już po ptokach?

Ostatnio edytowany przez Modron (2017-11-21 22:26:06)

Offline

#69 2017-11-21 22:33:38

 jony

Członek

status Emperror
Skąd: Targówka
Zarejestrowany: 2013-03-01
Posty: 296
Punktów :   

Re: Turniej Wh40k - listopad 2017

Modron- czyli decyzję podejmuję organizator

Offline

#70 2017-11-22 10:07:36

 Petrodon

Członek

Skąd: MMz
Zarejestrowany: 2013-02-24
Posty: 619
Punktów :   

Re: Turniej Wh40k - listopad 2017

jony napisał:

Modron- czyli decyzję podejmuję organizator

Zapytałem o to na wh40k.
Koszt Aspiring sorcerera to 18 pkt. Dopóki nie będzie FAQ, które to naprawi.

@ Modron Co do artefaktu to mogłeś go wziąć, ale tego nie zrobiłeś. Termin był, jasny. Jedynie weryfikujemy rozpiski jak jest coś nielegalnego lub źle policzonego.  Sprawa do rozstrzygnięcia przed każdą bitwą. Zapytaj czy przeciwnik Ci pozwoli. Ja nie będę miał z tym problemu, ale inni mogą.

@ Jakubus boltguny i boltpistole OK. Chainfista poprawiłem.



Wpłacajcie kasę. Ostateczny termin to czwartek, tak ,żeby się w piątek zaksięgowała.
Jeszcze Szymon i Piotrek muszą odnieść się do zarzutów.


http://images77.fotosik.pl/219/bb2f81855b7f099dgen.jpg

Offline

#71 2017-11-22 10:09:44

 Mikołaj

Wsparcie

Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 2013-10-29
Posty: 192
Punktów :   

Re: Turniej Wh40k - listopad 2017

jony napisał:

Ja mogę ogarnąć pizzę
Myślałem, żeby zamówić z biesiadowa. Tutaj adres z menu:
https://www.biesiadowo.pl/z-minsk-mazow … ilinskiego
Na 10 osób to będzie 5 razy po dużej- 57cm.
Jest możliwość pół na pół, więc każdy może wybrać swoją połówkę.
Zachęcam do wysyłania swoich wyborów bezpośrednio do mnie jeszcze przed sobotą.

Sorki za off - wysłałem PW, ale nie mam żadnego potwierdzenia "przyjęcia zamówienia"


Sickness, disease, plague and pox, suffering and the slow, living rot. Such wondrous gifts does Nurgle seek to bestow upon the unworthy human cattle of the Imperium. We are merely the vectors by which his virulent beneficence may be spread to the undeserving masses.
- Urgloth Rotheart, Plague Champion of the Death Guard

Offline

#72 2017-11-22 10:21:35

 Ciasteczkowy

Członek Komisji

Skąd: Stary Świat
Zarejestrowany: 2013-02-28
Posty: 990
Punktów :   

Re: Turniej Wh40k - listopad 2017

@Modron - a ten artefakt to masz wykupiony i przypisany przy innym modelu? Czy w ogóle nie wykupiony? Bo jeśli to pierwsze to dla mnie nie będzie z tym problemu.


http://www.nodiatis.com/pub/11.jpg

Offline

#73 2017-11-22 11:44:38

SzymSoko

Przechodzień

Zarejestrowany: 2015-12-27
Posty: 65
Punktów :   

Re: Turniej Wh40k - listopad 2017

Hej!

Dziękuję za feedback co do mojej rozpiski Wyjaśniam wszystko poniżej. Proszę mi doliczyć +4 pkt przy beastmaster, (brakuje broni beastmaster's scourge za te 4pkt). Nie zmienia to PL.
Muszę jeszcze sprawdzić PL eldarów z kodeksu. Mam dość nowy kodeks, updatowałem wartości punktowe i mam wrażenie, że nie zaktualizowałem PL z Craftworld (BS tak podpowiada). Dane do Ynnari musiałem wklepywać sam z palca i pewnie coś pochrzaniłem w repozytorium.

"Szymon Sokołowski: Kalibate Warriors skład od 5 do 10 modeli, ty masz po 4 w każdym troopsie, beastmaste kosztuje 4 punkty więcej: beastmaster's scourge kosztuje 4 nie 0, razorwing flock są po 7 od sztuki, u ciebie 14, Shining Spears wyszły mnie 234 punkty, a PL warloka 1 powinno być identyczne jak pozostałych; ciężko było mi podliczyć wszystkie punkty, gdyż pogubiłem się trochę"

Kabalite warriors - masz rację, min. squad to 5 modeli. U mnie znajdziesz 4x Kabalite oraz 1 X Sybarite. Sybarite to odpowiednik Sierżanta w składzie. Podsumowując - jest 5 modeli, wszystko poprawnie.

Beastmaster - faktycznie, źle spojrzałem, kosztuje 4. Poprawię mam jeszcze 5 pkt luzu więc nie wplywa to na przekroczenie limitu ani nie zmienia power lvl.

Razorwing flock - są niestety po 14 pkt. Wartość punktowa została zmieniona w FAQ 1.1 do Index Xenos 1. Bardzo chciałbym żeby były po 7 )

Shining spears - wszystko poprawnie, zgodnie z codexem. Bazowo każdy Shining spear kosztuje 18pkt, doliczamy 8pkt za dzidę laserową oraz 5 pkt za twin shuriken catapult. Łącznie daje to 31 pkt za model CZYLY 31x8=248. Osobno rozpisano egzarchę (eldarski sierżant)-18pkt baza, +5 za catapule, +10 za wielką laserową dzidę CZYLY 33 pkt za tego typa. Quick maths, 248+33 = 281 NESTETY.

Warolock - typo na klawiature, power level każdego warlock to 2. 

Na turniej zabieram kompa z indexem w formie cyfrowej. Gdyby ktoś chciał skorzystać, dajcie znać. Wrzucimy potrzebne pliki na dysk i sciagnę przed turniejem żeby były dostepne off.

Offline

#74 2017-11-22 12:56:24

 Knykieć

Członek

Call me!
Skąd: Targówka
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 608
Punktów :   

Re: Turniej Wh40k - listopad 2017

Mam wszystkie książki cyfrowo, więc luz


http://i0.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/001/117/619/eb2.gif

Offline

#75 2017-11-22 13:59:47

 PEPER

Członek Zarządu

Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 1134
Punktów :   

Re: Turniej Wh40k - listopad 2017

W Codexie CSM  na stronie 167 napisane jest że powerfist kosztuje tylko 12 pkt od sztuki.

Chyba że wyszła jakąś errata o której nie wiem.


https://6inchmove.files.wordpress.com/2010/03/chaos_space_marines_motivator_by_566chris.jpg

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mithrill.pun.pl www.hodwg.pun.pl www.rosiakforum.pun.pl www.bfb.pun.pl www.grabskiego.pun.pl