MGF

Forum Mińskiej Gildii Fantastyki


#1 2014-10-09 15:24:59

Keg

Wsparcie

Zarejestrowany: 2014-08-02
Posty: 18
Punktów :   

Serie komiksów polecane przez Kega

http://images.gildia.pl/_n_/komiks/komi … ka-600.jpg

1)Plemię Cienia- Autorem tegoż ciekawej serii jest Joseph Michael Straczynski (twórca serialu Babylon 5). Bohaterem komiksu jest David Grey, porucznik policji z Los Angeles poznajemy go w chwili gdy jest w trakcie zajmowania się dziwnym morderstwem który doprowadza go do nieznanych mu dotąd sprawców. W chwili gdy dochodzi do strzelaniny sprowokowany atakiem wręcz z ich strony traci przytomność. Budzi się w szpitalu gdzie personel medyczny go w ogóle nie dostrzega,nie słyszy a jedyną osobą która się do niego odzywa jest zjawiskowo piękna kobieta informująca go że jeżeli w ciągu jedenastu miesięcy nie odzyska zabranej mu przez upiornych sprawców duszy, przepadnie na zawsze.

To tyle jeśli chodzi o zarys scenariusza. W czasie czytania,oglądania śledzimy jego losy by poznać go bardziej, jego problemy codzienne mieszają się z tymi co ma teraz.
Droga którą ma zamiar przejść podaje go wielu próbom wytrzymałości,cierpliwości oraz pewnemu rodzajowi wyborowi który każdy ponosi pewne konsekwencje.
Bohater poznaje wielu ciekawych drugoplanowych postaci które również dotarły do Krainy Cienia. Tam gdzie życie rządzi się innymi regułami,a które każdy musi się nauczyć by przeżyć.

Rysunkami zajmuje się Gary Frank który doskonale oddaje realistyczność,odpowiedni kadr danemu komiksowi.Dana Seria składa się z trzech części.

http://images.gildia.pl/_n_/komiks/komi … ka-600.jpg

2)Trzeci Testament-Autorami scenariusza są Xavier Dorison i Alex Alice( ten drugi zajmuje się również rysunkami do komiksu). Jest to seria która łączy historię z wątkami kryminalnymi i mrocznego fantasy. Ci którym spodobał się film pt "Imię Róży" znajdą tutaj również coś dla siebie.Scenariusz skupia się na byłym Inkwizytorze który zostaje wplątany w śledztwo w sprawie odnalezienia zabójców mnichów z klasztoru w Veynes. Wszystko sprowadza się do tytułowego "Trzeciego Testamentu" którzy  poszukują  słudzy diabła, templariusze, Kościół, a nawet inne siły nadprzyrodzone.Bardzo solidna pozycja dla tych co lubią zagadki,pościgi,bitwy i tajemnice. Seria składa się z czterech części.

...CDN...


When evil stalks upon the land
I'll neither hold not stay me hand
But fight to win a better day
Over the hills and far away.

Offline

#2 2014-12-10 16:36:30

 ImaginationVD

Wsparcie

7411206
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2013-05-11
Posty: 245
Punktów :   

Re: Serie komiksów polecane przez Kega

Jako, że w temacie komiksów jestem zupełnie zielona... i o zgrozo - potrafię je wyrzucić nie patrząc co to;], to przyznam, że to może wciągnąć... Nie wierzę, że to piszę;] ale tak jest.

Nie chodzi mi o Kaczora Donalda, choć kultowy, czy o komiksy Marvella - chyba najbardziej znane, ale o comics stories jako formę dla lub zamiast książki, powieści. Wyobraźcie sobie sytuację, że spodobał Wam się film. Ok. Szukacie pierwowzoru...i natrafiacie na ... kontynuację, ale właśnie w formie, która książki nie przypomina - TO MANGA.

Mój pierwszy odruch - "KOSZ", usuń i w ogóle zawracanie głowy. Ciekawość jednak podsunęła myśl "Porównaj, popatrz na to".

I tak minęła pierwsza godzina...

Koniec końców przebrnęłam przez całość. To był "Return to the Labyrinth" zainspirowany filmem Jima Hensona "Labirynt". Czasem Google może podsunąć ciekawostki.

Ja chyba lubię najbardziej, jak komiks zostaje przełożony na język filmu. Wtedy mam przyjemność z oglądania. W komiksach czasem łatwo się pogubić, a nie wszystkie "czyta" się szybko. Kolor przeciwko czerni i bieli...czasem trzeba większej wyobraźni...

A co Wy sądzicie o komiksach? Macie podobne doświadczenia, czy jesteście jednak trochę jak bohaterowie "Teorii Wielkiego Podrywu"?

Ostatnio edytowany przez ImaginationVD (2014-12-10 16:37:11)


Zmieniając kostium sceniczny ruszam codziennie, by zająć swoje miejsce w rozmaitych spektaklach theatrum mundi...

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.empiremt2.pun.pl www.fantasia.pun.pl www.rpkolonia.pun.pl www.narutosanhan.pun.pl www.wiptril.pun.pl