MGF

Forum Mińskiej Gildii Fantastyki


#1 2014-03-04 18:22:12

 MudkipPl

Członek

Call me!
Skąd: MMz
Zarejestrowany: 2013-10-19
Posty: 435

Mój projekcik...

Niestety powróciła szkołą i nauka przed egzaminami... czasu mało, ale jak jest wolniejszy wieczór, a komputer się buntuje [lub jest zajęty przez tatusia] to trzeba coś porobić.
Dlatego też zabrałem się w końcu do realizacji mojej wizji pewnej gry planszowej. Jak na chwilę obecną mam już rozpisany sposób gry i mechanikę, "fabułę" oraz przygotowane prototypy pierwszego stosu kart- kart postaci.
Gra wedle wstępnych ustaleń ma zawierać się w kategorii planszówek strategiczno-kooperacyjnych. Dodatkowo rozgrywka nie ma polegać na jednym celu np. jak w Small Wordzie- zdobądź jak najwięcej punktów poprzez podboje terenów... Gra ma być przystosowana do scenariuszy. Każdy będzie mógł stworzyć własny opierający się na kooperacji graczy, rywalizacji, zmianach w mapie, dodatkowych zasadach itp. Oczywistością jest, że kilka takich scenariuszy zamieściłbym "w opakowaniu". No ale starczy o tym...
Fabuła- gra osadzona jest w realiach mitologicznych [mitologia Egipska, Grecka, Rzymska i Nordycka]. W tej grze nie będzie określonych czasów w jakich się znajdują gracze- spowodowane to ma być postaciami Iluminatów i Proroków. Dokładniej kiedy indziej.
W każdym razie wstęp do gry napisałem na razie taki:
"Ludzie zaczęli zmieniać sposób myślenia. Niektórzy rozprzestrzenili teorie, że Bogowie nie istnieją. Świat zaczął ogarniać Chaos zwany Ateizmem. Gdy jego rozmiary i zasięg był wystarczająco duże, zaczął przeistaczać się w rozumną, przebiegłą, podstępną Bestię... Pierwszą ofiarą Chaosu padli Starzy Bogowie- najwięksi ojcowie i matki, najbardziej doświadczeni i, kiedyś, posiadający najwięcej wiernych. Świat staną na granicy anarchii. Wy, Młodzi Bogowie, musicie zapanować nad ludźmi i okazać im, że Bogowie są najważniejsi. Nie dopuście do zapanowania Chaosu. Troszczcie się o wiernych i zdobywajcie nowych. Zwalczajcie Iluminatów i chrońcie swoich Proroków. Czyńcie cuda dla ludzi. Współpracujcie z innymi Bogami, albo rywalizujcie z nimi. Przetrwajcie... a będziecie istnieć"
I to tyle jak dotąd... przy najbliższym spotkaniu [Przełom] przyniosę Karty Bogów i chętnym pokażę. A teraz prośba do tych co to przeczytają.
Pomóżcie mi wymyślić tytuł na tą grę.


Wyobrażasz sobie co czuje człowiek po zjedzeniu parówki z bitą śmietaną, tuńczykiem, dżemem wiśniowym i smalcem? Do tego popitego mlekiem z colą i wódką... Wyobrażasz to sobie? To teraz wyobraź sobie, że po 5 minutach pierwszej rozmowy z moim prawdziwym ja czuje się tak 99,(9)% ludzi... I jak ja mam się z tym czuć?

Offline

#2 2014-03-05 17:11:05

 Ogmios

Przechodzień

Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 2013-03-18
Posty: 1150
Punktów :   

Re: Mój projekcik...

MudkipPl napisał:

Zwalczajcie Iluminatów

Ło, toż w sobotę sobie cyknęliśmy w wydrukowaną karciankę Illuminati we trzech (wygrali Bawarscy Illluminaci) ... Co do nazwy to wolałbym najpierw zobaczyć o co chodzi w rozgrywce na żywo najpierw...

Offline

#3 2014-03-05 19:36:29

 MudkipPl

Członek

Call me!
Skąd: MMz
Zarejestrowany: 2013-10-19
Posty: 435

Re: Mój projekcik...

Nie kojarzę Illuminati... Co do gry to w sobotę [niestety znowu] nie przybędę do Hufca i popracuję nad planszą i pozostałymi elementami- na razie w formie bez dekorów.


Wyobrażasz sobie co czuje człowiek po zjedzeniu parówki z bitą śmietaną, tuńczykiem, dżemem wiśniowym i smalcem? Do tego popitego mlekiem z colą i wódką... Wyobrażasz to sobie? To teraz wyobraź sobie, że po 5 minutach pierwszej rozmowy z moim prawdziwym ja czuje się tak 99,(9)% ludzi... I jak ja mam się z tym czuć?

Offline

#4 2014-03-05 19:40:04

 Ogmios

Przechodzień

Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 2013-03-18
Posty: 1150
Punktów :   

Re: Mój projekcik...

http://en.wikipedia.org/wiki/Illuminati_%28game%29
Oczywiście pierwsza edycja bo potem to regularna CCG zrobiła się...

Offline

#5 2014-04-07 16:09:02

 MudkipPl

Członek

Call me!
Skąd: MMz
Zarejestrowany: 2013-10-19
Posty: 435

Re: Mój projekcik...

Jak na chwilę obecną projekt o mitologicznych bogach odłożyłem na bok. Pojawiły mi się dwa inne projekciki:

Pierwszy:
"Necro vs Castle" w skrócie Envic [nie wiem czemu taki skrót- wyszło od mojej dziewczyny]. Gra za zasadzie pojedynku pomiędzy dwoma zamkami. Gracze przywołują istoty, które dążą do zamku przeciwnika. Oprócz tego ulepszają je i stawiają różnego rodzaju budynki. W ostatni piątek i sobotę dało się zobaczyć prace nad planszą, którą już skończyłem. Pozostają karty ulepszeń, żetony budynków, żetony potworów oraz [najprawdopodobniej zapożyczone z innej gry] żetony kasy...

Drugi:
"Hacking" lub "Server connection"- nazwa do ustalenia. Gra strategiczno-logiczna. Plansza zbudowana z 4/5 ruchomych, okrągłych elementów [odpowiednia karta umożliwia przekręcenie planszy] po której gracze przesuwają swoje pionki [znaczniki]. Ma to symbolizować przemieszczanie się w sieci z jednego servera do drugiego w celu pozyskiwania plików, a także dotarcie do głównego servera [taka akcja kończy rozgrywkę]. Projekt w fazie pracy nad planszą i projektowania rozmieszczenia na niej serverów.

Jeżeli do soboty skończę chociaż część żetonów do Enevic to przyniosę, a jak znajdzie się ktoś chętny to zagramy w formie testowania mechaniki.


Wyobrażasz sobie co czuje człowiek po zjedzeniu parówki z bitą śmietaną, tuńczykiem, dżemem wiśniowym i smalcem? Do tego popitego mlekiem z colą i wódką... Wyobrażasz to sobie? To teraz wyobraź sobie, że po 5 minutach pierwszej rozmowy z moim prawdziwym ja czuje się tak 99,(9)% ludzi... I jak ja mam się z tym czuć?

Offline

#6 2014-04-07 16:47:21

 Ciasteczkowy

Członek Komisji

Skąd: Stary Świat
Zarejestrowany: 2013-02-28
Posty: 990
Punktów :   

Re: Mój projekcik...

oki, to trzymam kciuki za rozwój prac


http://www.nodiatis.com/pub/11.jpg

Offline

#7 2014-05-09 11:25:49

 Norbert

MOD

Skąd: MMz
Zarejestrowany: 2013-02-25
Posty: 698
Punktów :   

Re: Mój projekcik...

I jak tam? Któryś z projektów ruszył? Czy też wszystkie poszły do szuflady?


"- No przecież do tego służą reguły, rozumiesz? Żebyś się dobrze zastanowił, zanim je złamiesz."
  Lu-tze

Offline

#8 2014-05-09 13:57:33

 MudkipPl

Członek

Call me!
Skąd: MMz
Zarejestrowany: 2013-10-19
Posty: 435

Re: Mój projekcik...

"Hacking" [nazwa nadal tymczasowa] jest w fazie testów mechaniki w dużej grupie, ale niestety po wczorajszych testach rozerwała mi się plansza i muszę zrobić drugą. Gra sprawdza się nieźle, ale zaszły pewne zmiany i dodatki- nie są jeszcze zatwierdzone do końca, więc nie będę ich dokładnie opisywał.

"Enevik" [nazwa ustalona] jest w fazie rozrysowywania mechaniki. Po konsultacji z Łukaszem oraz innym znajomym- Raficem- poszło w ruch mechanika ulepszeń i ekwipunku. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że plansza jest zbyt mała, trzeba do niej wprowadzić zdarzenia losowe, a przywoływane istoty są mozolne i nudne.

Niestety moje prace z 3-4 godzin tygodniowo zmalały do godziny na tydzień lub nawet dwa- zbliża się zakończenie roku i trzeba podreperować oceny, a poza tym koledzy namawiają mnie na laickiego larpa i musze sobie uszyć strój.


Wyobrażasz sobie co czuje człowiek po zjedzeniu parówki z bitą śmietaną, tuńczykiem, dżemem wiśniowym i smalcem? Do tego popitego mlekiem z colą i wódką... Wyobrażasz to sobie? To teraz wyobraź sobie, że po 5 minutach pierwszej rozmowy z moim prawdziwym ja czuje się tak 99,(9)% ludzi... I jak ja mam się z tym czuć?

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.28dwiescie.pun.pl www.akwarium1lo.pun.pl www.buuu.pun.pl www.rusycystyka2010.pun.pl www.bitwawojownikow.pun.pl