MGF

Forum Mińskiej Gildii Fantastyki


#1 2017-03-23 19:41:01

Modron

Członek Zarządu

Zarejestrowany: 2013-03-18
Posty: 434
Punktów :   

Warhammer 40.000 - zasady 7ed.

Cześć,
Mam pytanie do nowej mocy z dziedziny Tzeentcha, która pojawiła się w suplemencie Traitor Legions:

Siphon Magic is a blessing that targets the Psyker. For the rest
of the phase, each time a friendly model successfully manifests a
psychic power within 18" of them, place a dice next to this model.
Any dice accrued in this manner can be used by the Psyker as
bonus Warp Charge points.

Jaki jest sens tej mocy, jeśli po rzuceniu tego czaru danym psycherem nie mogę już do niego wrócić w tej samej fazie rzucania czarów? Czy te dodatkowe WC przechodzą na kolejne tury? Czy psycher, który rzucił ten czar generuje bonusowe WC z rzucania własnych czarów?

Offline

#2 2017-03-23 20:22:21

 Norbert

MOD

Skąd: MMz
Zarejestrowany: 2013-02-25
Posty: 698
Punktów :   

Re: Warhammer 40.000 - zasady 7ed.

Blesingi utrzymują się do twojej kolejnej fazy psykerów. Czyli w turze przeciwnika te kostki ciągle tam leżą i możesz ich bonusowo używać do negacji czarów wroga. Przydatne raczej tylko przeciw eldarom tzeentchowi i GK.

Nie ma tam że to musi być friendly model ale inny. Ja bym inerpretował to, że sam psyker może to aktywować kolejnymi czarami. Ale trzeba by popatrzeć czy wyszedł do tego FAQ, bo głowy za to nie dam.


"- No przecież do tego służą reguły, rozumiesz? Żebyś się dobrze zastanowił, zanim je złamiesz."
  Lu-tze

Offline

#3 2017-03-23 20:52:33

Modron

Członek Zarządu

Zarejestrowany: 2013-03-18
Posty: 434
Punktów :   

Re: Warhammer 40.000 - zasady 7ed.

Jest napisane, że to musi być friendly model.

Pytanie jeszcze, czy tak zdobyte WC wliczają się do puli WC generowanej na początku fazy psykerów, czy są przypisane do tego psykera tak długo jak ich nie zużyje?

Offline

#4 2017-03-23 21:15:25

 Norbert

MOD

Skąd: MMz
Zarejestrowany: 2013-02-25
Posty: 698
Punktów :   

Re: Warhammer 40.000 - zasady 7ed.

Modron napisał:

Jest napisane, że to musi być friendly model.

friendly czyli z tej samej frakcji lub battle brother. psyker spełnia pierwszy warunek dlatego bym przepuścił, że sam aktywuje. Ale głowy za to nie dam.

Modron napisał:

Pytanie jeszcze, czy tak zdobyte WC wliczają się do puli WC generowanej na początku fazy psykerów, czy są przypisane do tego psykera tak długo jak ich nie zużyje?

Ewidentnie jest tam napisane że może je wykorzystać psyker, czyli raczej ten targetowany przez blessing. No i raczej zużyte spadają. No i też spadają na początku twojej kolejnej fazy psykerów, kończą się wtedy efekty trwające blessingów z poprzedniej tury.


Ale to tylko moja interpretacja. Trzeba by poszukać jakiegoś FAQ.


"- No przecież do tego służą reguły, rozumiesz? Żebyś się dobrze zastanowił, zanim je złamiesz."
  Lu-tze

Offline

#5 2017-03-23 21:59:57

Modron

Członek Zarządu

Zarejestrowany: 2013-03-18
Posty: 434
Punktów :   

Re: Warhammer 40.000 - zasady 7ed.

Doczytałem zasady główne i teraz ten czar ma trochę większy sens:

If, after attempting to manifest a psychic power, you still have Warp Charge points left, you can
attempt to manifest another psychic power with the same unit, or select another of your
Psyker units and attempt to manifest a power the new unit knows. Assuming you have
enough Warp Charge points, you can alternate back and forth between the same Psyker
units in this way...

Czyli jeden czarownik może rzucić na siebie Magic Siphon, zbierać WC w czasie gdy jego koledzy odpalają inne czary i na koniec zużyć tak zebrane WC.

Znalazłem w necie wątki, gdzie ludzie się spierają czy ta moc pozwala na przenoszenie WC między turami, ponieważ "technicznie nie są to normalne Wapr Charge". Ale dopóki nie pojawi się oficjalne FAQ, możemy uznać, że jest jak napisałeś. Tak wygenerowane WC znikają na początku kolejnej fazy psykerów gracza, który użył tej mocy.

Offline

#6 2017-03-23 23:30:34

 Norbert

MOD

Skąd: MMz
Zarejestrowany: 2013-02-25
Posty: 698
Punktów :   

Re: Warhammer 40.000 - zasady 7ed.

Technicznie rzecz biorąc czar nie daje czystych WC do puli (które nie przechodzą między turami) tylko kostki leżące obok modelu które w swojej fanaberii gracz może wykorzystywać jako WC. Dlatego powinny przechodzić na turę wroga. Nie wiem o co się tam w internetach kłócą, widocznie lubią .

A z tym wracaniem do psykerów coś musiało mi się popieprzyć. Faktycznie można zmieniać kolejność.

I ja się zgadzam. Dopóki GW nie wyda FAQ w którym wyraźnie napisze że napisali co innego niż napisali to uznajmy, że kostki leżące na stole, które nie są WC z puli nie podlegają zasadom WC z puli, tylko zasadom trwających efektów czarów, czyli domyślnie wygasają na początku kolejnej fazy czarów danego gracza.


"- No przecież do tego służą reguły, rozumiesz? Żebyś się dobrze zastanowił, zanim je złamiesz."
  Lu-tze

Offline

#7 2017-05-04 15:40:03

Modron

Członek Zarządu

Zarejestrowany: 2013-03-18
Posty: 434
Punktów :   

Re: Warhammer 40.000 - zasady 7ed.

Pytanie bardziej do Battlescribe i codexu Chaos space marines, niż do głównych zasad, ale może ktoś będzie wiedział.
Czy jest jakieś ograniczenie ile artefaktów może wziąć Demon Prince (albo inna postać)?
Battlescribe nie pozwala mi go uzbroić w np. Burning Brand of Skalathrax i Srolls of Magnus. Ja w zasadach nie widzę takiego ograniczenia.

Offline

#8 2017-05-05 08:46:09

 PEPER

Członek Zarządu

Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 1134
Punktów :   

Re: Warhammer 40.000 - zasady 7ed.

Zależy chyba z jakiego Codexu go wystawiasz. Jak z Chaos Demons to możesz dać tylko i wyłącznie artefakty z tej księgi zasad. A jak z Chaos Space Marine to obowiązują cie zasady tego konkretnego codexu. Nigdzie też nie ma napisane że nie możesz uzbroić go w te artefakty. Choć na stronie 69 jest napisane że dany artefakt kupujesz tylko raz na daną armię. Niestety nie da się mieć Burning Brand of Skalathrax dwa razy a szkoda


https://6inchmove.files.wordpress.com/2010/03/chaos_space_marines_motivator_by_566chris.jpg

Offline

#9 2017-05-05 09:55:29

 Ciasteczkowy

Członek Komisji

Skąd: Stary Świat
Zarejestrowany: 2013-02-28
Posty: 990
Punktów :   

Re: Warhammer 40.000 - zasady 7ed.

Nie sugeruj się samym Battlescribe bo ostatnio coś im się pieprzy. Mi w rozpisce do krasnoludów z 8 ed. WFB w ogóle nie pozwala wziąć runicznych przedmiotów


http://www.nodiatis.com/pub/11.jpg

Offline

#10 2017-05-05 10:09:19

Modron

Członek Zarządu

Zarejestrowany: 2013-03-18
Posty: 434
Punktów :   

Re: Warhammer 40.000 - zasady 7ed.

Będę wystawiał z kodeksu Chaos Space Marines.
W takim razie uznaję, że to błąd w Battlescribe i uzbroję Demon Princa w kilka artefaktów.

Offline

#11 2017-05-05 10:38:03

 Norbert

MOD

Skąd: MMz
Zarejestrowany: 2013-02-25
Posty: 698
Punktów :   

Re: Warhammer 40.000 - zasady 7ed.

Modron napisał:

Będę wystawiał z kodeksu Chaos Space Marines.
W takim razie uznaję, że to błąd w Battlescribe i uzbroję Demon Princa w kilka artefaktów.

http://2static2.fjcdn.com/comments/If+you+recursively+commit+heresy+against+heresy+then+where+are+_f5ec84365f38ea5b045a4ad3cb03cc22.png



W cenniku na 91 str kodeksu masz wyraźnie napisane że model może wymienić one weapon na one artefakt


"- No przecież do tego służą reguły, rozumiesz? Żebyś się dobrze zastanowił, zanim je złamiesz."
  Lu-tze

Offline

#12 2017-05-06 13:38:54

Modron

Członek Zarządu

Zarejestrowany: 2013-03-18
Posty: 434
Punktów :   

Re: Warhammer 40.000 - zasady 7ed.

Norbert napisał:

W cenniku na 91 str kodeksu masz wyraźnie napisane że model może wymienić one weapon na one artefakt

Na tej samej stronie trochę niżej jest wyjątek dla dwóch artefaktów: Dimensional Key i Scrolls of Magnus - "Does not replact one of the character's weapons." To co w wtedy?
Ale już żeby nie było kombinowania i oskarżania o cziterstwo to ograniczę się do jednego artefaktu.

Offline

#13 2017-05-06 16:13:05

 Norbert

MOD

Skąd: MMz
Zarejestrowany: 2013-02-25
Posty: 698
Punktów :   

Re: Warhammer 40.000 - zasady 7ed.

Modron napisał:

Norbert napisał:

W cenniku na 91 str kodeksu masz wyraźnie napisane że model może wymienić one weapon na one artefakt

Na tej samej stronie trochę niżej jest wyjątek dla dwóch artefaktów: Dimensional Key i Scrolls of Magnus - "Does not replact one of the character's weapons." To co w wtedy?
Ale już żeby nie było kombinowania i oskarżania o cziterstwo to ograniczę się do jednego artefaktu.

Widziałem te wyjątki, pozostałe skarby są broniami. Jak dla mnie BS działa poprawnie.

Scrolls of Magnus jest na liście artefaktów z których można zakupić JEDEN za pts i broń po kursie 1 za 1 ? Jest
Scrolls of Magnus ma wyjątek że przy zakupie nie musi się wymieniać na broń? Ma
Czy Scrolls of Magnus ma wyjątek że może być kupiony jako drugi artefakt  mimo że jest na liście artefaktów z których kupuje się tylko JEDEN? Nie ma
Czyli przy zakupie artefaktu kupuję Scrolls of Magnus za pts + jedną broń której której de facto nie zastępuje? Tak
Czy doszło do zakupu artefaktu z listy że można kupić tylko jeden? Tak
Czy tracisz broń? Nie, dzięki umiejętności.

Czy możesz dokonać nowej wymiany? Nie bo już jedną z tej listy zrobiłeś, tylko nie straciłeś przy tym broni.

BS działa poprawnie.


"- No przecież do tego służą reguły, rozumiesz? Żebyś się dobrze zastanowił, zanim je złamiesz."
  Lu-tze

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.eragon-dziedzictwo.pun.pl www.wychfiz1.pun.pl www.forumotwartemiastopuck.pun.pl www.logistyk00.pun.pl www.smoczalanca.pun.pl