MGF

Forum Mińskiej Gildii Fantastyki


#91 2017-03-06 21:53:12

 Petrodon

Członek

Skąd: MMz
Zarejestrowany: 2013-02-24
Posty: 619
Punktów :   

Re: Mordheim

Wracając z Mikołajem rozmawialiśmy na temat rekrutacji bohatera w zamian za rannego bohatera, w przypadku gdy wolałbym, żeby zginął niż dalej ze mną się pałętał. szukałem w podręczniku i nie znalazłem takiej opcji. Jest w ogóle możliwość zdymisjonować bohatera i na jego miejsce zrekrutować nowego?


http://images77.fotosik.pl/219/bb2f81855b7f099dgen.jpg

Offline

#92 2017-03-06 22:52:06

 Mikołaj

Wsparcie

Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 2013-10-29
Posty: 192
Punktów :   

Re: Mordheim

Petrodon napisał:

Wracając z Mikołajem rozmawialiśmy na temat rekrutacji bohatera w zamian za rannego bohatera, w przypadku gdy wolałbym, żeby zginął niż dalej ze mną się pałętał. szukałem w podręczniku i nie znalazłem takiej opcji. Jest w ogóle możliwość zdymisjonować bohatera i na jego miejsce zrekrutować nowego?

Rozdział: Kampanie
Sekcja: Rozwiązywanie bandy
"Możesz również, zwolnić, kiedy chcesz, dowolnego wojownika w swojej bandzie."
Sekcja: Poważne obrażenia
"W najgorszym przypadku mogą zginąć, lub zostać tak okaleczeni, że przejdą na rentę." - wiem, nie jest to powiedziane wprost, niemniej jednak pasuje.
Rekrutację przeprowadzasz zgodnie z zasadami.


Sickness, disease, plague and pox, suffering and the slow, living rot. Such wondrous gifts does Nurgle seek to bestow upon the unworthy human cattle of the Imperium. We are merely the vectors by which his virulent beneficence may be spread to the undeserving masses.
- Urgloth Rotheart, Plague Champion of the Death Guard

Offline

#93 2017-03-07 08:38:58

 Petrodon

Członek

Skąd: MMz
Zarejestrowany: 2013-02-24
Posty: 619
Punktów :   

Re: Mordheim

Mikołaj napisał:

Petrodon napisał:

Wracając z Mikołajem rozmawialiśmy na temat rekrutacji bohatera w zamian za rannego bohatera, w przypadku gdy wolałbym, żeby zginął niż dalej ze mną się pałętał. szukałem w podręczniku i nie znalazłem takiej opcji. Jest w ogóle możliwość zdymisjonować bohatera i na jego miejsce zrekrutować nowego?

Rozdział: Kampanie
Sekcja: Rozwiązywanie bandy
"Możesz również, zwolnić, kiedy chcesz, dowolnego wojownika w swojej bandzie."
Sekcja: Poważne obrażenia
"W najgorszym przypadku mogą zginąć, lub zostać tak okaleczeni, że przejdą na rentę." - wiem, nie jest to powiedziane wprost, niemniej jednak pasuje.
Rekrutację przeprowadzasz zgodnie z zasadami.

Ten pierwszy zapis mówi wprost. Więc jest wystarczający moim zdaniem. Czy dobrze rozumiem mój wojownik(bohater) musi mieścić się w puli wolnego doświadczenia dostępnego na rynku. Przy 12 pkt to będzie spory problem:(. Karol, Albert dobrze to rozumiem?

Pozdrawiam


http://images77.fotosik.pl/219/bb2f81855b7f099dgen.jpg

Offline

#94 2017-03-07 10:11:05

 Mikołaj

Wsparcie

Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 2013-10-29
Posty: 192
Punktów :   

Re: Mordheim

Petrodon napisał:

Czy dobrze rozumiem mój wojownik(bohater) musi mieścić się w puli wolnego doświadczenia dostępnego na rynku. Przy 12 pkt to będzie spory problem:(. Karol, Albert dobrze to rozumiem?

Pozdrawiam

Nowego bohatera kupujesz korzystając z danych wykorzystywanych przy tworzeniu bandy (np. Kroczący w Cieniu kosztuje 45zk i wchodzi z 12 pkt doświadczenia i statami z tabelki). Nie możesz jednak od razu zakupić mu unikatowego wyposażenia (cała tabelka "Ekwipunek nietypowy oraz te z gwiazdkami przy opisie) - tu trzeba rzucać na dostępność i płacić ceny Mordheim'owe. Możesz za to wyposażyć go w ekwipunek zwolnionego członka bandy (wygnałeś go w samych kalesonach i cały szpej został u Ciebie w magazynie).
Sprawdzenie ilości dostępnego doświadczenia na rynku występuje jedynie w przypadku, gdy do już istniejącej grupy stronników chcesz dokupić kolejnego.


Sickness, disease, plague and pox, suffering and the slow, living rot. Such wondrous gifts does Nurgle seek to bestow upon the unworthy human cattle of the Imperium. We are merely the vectors by which his virulent beneficence may be spread to the undeserving masses.
- Urgloth Rotheart, Plague Champion of the Death Guard

Offline

#95 2017-03-07 19:38:23

QQdyl

Członek

Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 655
Punktów :   14 

Re: Mordheim

Widzę Mikołaj że w końcu doceniłeś koncepcję i witamy kolejną bandę gladiatorów tylko pamiętaj nie masz broni dystansowej więc nie wychodzimy z budynków przed elfy z łukami elfimi i krasnale z rusznicami strzelające na 36 cali i ponad tylko walimy w łeb bronią dwuręczną z siłą 7 dwoma atakami i uw 5. A jak dobrze zrozumiałem poprzednią rozgrywkę to nie szarżuje się przez przeszkody więc nie walczy się wręcz na dystans przez przeszkody również trudno kogoś smagnąć przez okno za to strzelić już można.

Ostatnio edytowany przez QQdyl (2017-03-07 19:39:03)


http://www.nodiatis.com/pub/14.jpg

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wolf-destiny.pun.pl www.p2mail.pun.pl www.bestwin.pun.pl www.pixelarts.pun.pl www.vexoriaots.pun.pl