MGF

Forum Mińskiej Gildii Fantastyki


#1 2014-10-05 15:23:08

 MudkipPl

Członek

Call me!
Skąd: MMz
Zarejestrowany: 2013-10-19
Posty: 435

LARPy dla Mińszczan!

Spoiler:

Moi drodzy współgildianie,
Spytaliście kiedyś, czy opowiedziałem wam wszystko o sobie.
Uczciwie mogę wam rzec, że zawsze mówiłem wam prawdę,
Ale być może nie powiedziałem wam całej prawdy.
Jestem jeszcze młody, nie jestem jeszcze tym człowiekiem co będę.
Czas, żebyście się dowiedzieli, jak to będzie wyglądać na prawdę...


-Hobbit, przerobiony wstęp do opowieści Bilbo.

A więc przejdźmy do sedna sprawy.
Po powrocie z tegorocznej Avangardy, wraz z Patrykiem, Jędrkiem i Knykciem, powiedzieliśmy, że powtórzymy w Mińsku LARPy, które nam się tam spodobały.
Niestety [a dla niektórych stety], pomysł ten zanikał z czasem coraz bardziej. Jednak w ostatnią sobotę wyruszyłem do Warszawy na wydarzenie, które organizowałem od czerwca- LARP Wiedźmin: Spokojnie jak na wojnie. Z tego też powodu powróciły do mnie Avangardowe pomysły i plany. Od miesiąca uczęszczam też do nowej szkoły- poznałem nowych ludzi, którzy też są entuzjastami fantastyki.

Z tego też powodu, pomyślałem o zorganizowaniu kilku małych LARPów- dla stowarzyszenia i znajomych.

Planowane:
Psychiatryk plus- szpital psychiatryczny skrywa od lat pewien sekret, ale tylko osoby w nim przebywające go znają
Level up- każdy kiedyś chciał wejść do jakiejś gry komputerowej, teraz pojawia się na to okazja
Korkondat czerni i bieli- Skyrim jest rozerwane w wojnie domowej, ale w miejscach gdzie nie stacjonuje armia, ludzie są jeszcze bardziej zagrożeni


Pojawia się tutaj pytanie- kto z członków naszej Gildii byłby chętny na udział w LARPach i/lub organizowaniu ich, a także- kiedy waszym zdanie byłaby do tego odpowiednia pora.


Wyobrażasz sobie co czuje człowiek po zjedzeniu parówki z bitą śmietaną, tuńczykiem, dżemem wiśniowym i smalcem? Do tego popitego mlekiem z colą i wódką... Wyobrażasz to sobie? To teraz wyobraź sobie, że po 5 minutach pierwszej rozmowy z moim prawdziwym ja czuje się tak 99,(9)% ludzi... I jak ja mam się z tym czuć?

Offline

#2 2014-10-05 15:52:41

 Ogmios

Przechodzień

Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 2013-03-18
Posty: 1150
Punktów :   

Re: LARPy dla Mińszczan!

Ja raczej odpadam, LARPy mnie nie kręcą (może jak będzie ciekawy). Co do organizacji to zależy gdzie: jak używając hufca to sobota a może lepiej niedziela po południu (zresztą można zrobić ankietę wśród chętnych i dostosować się).

Luźny pomysł: może by zrobić taki otwarty na publiczność (na zasadzie wydarzenia kulturalnego) i zagadać z biblioteką/kinem. Niby jakieś kabarety występują - ja pamiętam kiedyś brali z publiczności do skeczu i akurat mnie trafili. Można by sklecić jakiś taki Larp-skeczyk-przedstawienie (jakieś podstawowe rekwizyty, może gotowe role dla npców z publiczności, a otwarte postacie dla bardziej rozgarniętych; questy pochować na sali itp).

Jestem jeszcze młody, nie jestem jeszcze tym człowiekiem co będę.

Jak to mówi Bilbo, to jest źle...

Ostatnio edytowany przez Ogmios (2014-10-05 15:53:39)

Offline

#3 2014-10-05 16:07:47

 MudkipPl

Członek

Call me!
Skąd: MMz
Zarejestrowany: 2013-10-19
Posty: 435

Re: LARPy dla Mińszczan!

Jeżeli mówić o formie skeczowej lub publicznościowej- jestem za, pomysł fajny, tylko LARP musi być konkretnie dostosowany do obecności publiczności, np. morderstwo podczas sztuki [nawiązanie do Assassins Creed 3].

Miejsce- Hufiec w godzinach późniejszych i dniach nieroboczych- oczywiście i z chęcią, zawsze można harcerzy podłapać do udziału... Kino- Jeżeli byłaby forma wyżej podana to jak najbardziej, biblioteka też jest ciekawym miejscem, ale tutaj mogłoby być trudniej sklecić coś- duża sala.

Tak jak już napisałem- pytam kto jest chętny- nie będę zmuszać, ani przekonywać jeżeli ktoś nie chce. W organizowaniu każda para rąk się przyda- troszkę doświadczenia już mam i np. Asia z pewnością to potwierdzi.

Ogmios napisał:

Jestem jeszcze młody, nie jestem jeszcze tym człowiekiem co będę.

Jak to mówi Bilbo, to jest źle...

Napisałem że to przerobiona wersja!


Wyobrażasz sobie co czuje człowiek po zjedzeniu parówki z bitą śmietaną, tuńczykiem, dżemem wiśniowym i smalcem? Do tego popitego mlekiem z colą i wódką... Wyobrażasz to sobie? To teraz wyobraź sobie, że po 5 minutach pierwszej rozmowy z moim prawdziwym ja czuje się tak 99,(9)% ludzi... I jak ja mam się z tym czuć?

Offline

#4 2014-10-06 20:38:05

 ImaginationVD

Wsparcie

7411206
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2013-05-11
Posty: 245
Punktów :   

Re: LARPy dla Mińszczan!

Wiem...dla Mińszczan, ale co ja poradzę żem z Wawy^^ Lubię larpy^^

Jeśli sie tylko przydam osobie tak przedsiębiorczej i kreatywnej jak MudKip, to wchodzę w to:D

Ostatnio edytowany przez ImaginationVD (2014-10-06 20:39:12)


Zmieniając kostium sceniczny ruszam codziennie, by zająć swoje miejsce w rozmaitych spektaklach theatrum mundi...

Offline

#5 2014-10-06 21:28:53

 MudkipPl

Członek

Call me!
Skąd: MMz
Zarejestrowany: 2013-10-19
Posty: 435

Re: LARPy dla Mińszczan!

Cieszę się niezmiernie Asiu Patryk, Jędrek, knykieć co z wami?


Wyobrażasz sobie co czuje człowiek po zjedzeniu parówki z bitą śmietaną, tuńczykiem, dżemem wiśniowym i smalcem? Do tego popitego mlekiem z colą i wódką... Wyobrażasz to sobie? To teraz wyobraź sobie, że po 5 minutach pierwszej rozmowy z moim prawdziwym ja czuje się tak 99,(9)% ludzi... I jak ja mam się z tym czuć?

Offline

#6 2015-03-04 21:37:26

QQdyl

Członek

Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 655
Punktów :   14 

Re: LARPy dla Mińszczan!

Teatr Ochota 15 marca organizujemy PRZEDPREMIEROWĄ WYPRZEDAŻ STARYCH MEBLI I REKWIZYTÓW.

http://teatrochoty.pl/przedpremierowa-w … rekwizytow


http://www.nodiatis.com/pub/14.jpg

Offline

#7 2015-03-06 16:52:26

 Patryk

Członek Komisji

Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 2013-03-24
Posty: 379
Punktów :   
WWW

Re: LARPy dla Mińszczan!

Wiesz dobrze ze wraz z knykciem nie bylismy na zadnym z tych 3 larpow

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.inkwizycja.pun.pl www.lexus.pun.pl www.plotkia.pun.pl www.menedzerskoki.pun.pl www.gothic-pbf.pun.pl