MGF

Forum Mińskiej Gildii Fantastyki


#2 2013-12-09 10:56:48

 PEPER

Członek Zarządu

Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 1134
Punktów :   

Re: Battle Fleet Gothic

To ja jeszcze dodam, że prawdopodobnie na najbliższym spotkaniu w hufcu zagramy właśnie w Battle Fleet Gothic'a (mini kampanię) składanego przez Ogmios'a wszystkich chętnych zapraszam do zapowiadania się !!

PS - Ogmios dzięki za linki

Ostatnio edytowany przez PEPER (2013-12-09 10:57:13)


https://6inchmove.files.wordpress.com/2010/03/chaos_space_marines_motivator_by_566chris.jpg

Offline

#3 2013-12-09 20:37:22

 Jędrek

Członek

Skąd: Mmz
Zarejestrowany: 2013-03-17
Posty: 432
Punktów :   

Re: Battle Fleet Gothic

Ja sie zapowiadam i wezmę nekronów ok?


http://www.nodiatis.com/pub/13.jpg

Offline

#4 2013-12-10 11:08:46

 PEPER

Członek Zarządu

Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 1134
Punktów :   

Re: Battle Fleet Gothic

Ja też się zapowiadam chcę space orków !!


https://6inchmove.files.wordpress.com/2010/03/chaos_space_marines_motivator_by_566chris.jpg

Offline

#5 2013-12-10 13:28:14

 Ogmios

Przechodzień

Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 2013-03-18
Posty: 1149
Punktów :   

Re: Battle Fleet Gothic

To może opiszę kampanię pokrótce: oparta na inwazji na planetę Philippę II i jest serią scenariuszy.

1. Blokada (Blockade Run; Imp 400p;Ch 800p.)- Siły Imperialne ewakuują się przed przeważającymi siłami Chaosu z Philippy II. Imperium za zwycięstwo dostanie 100p do scen. 2; Chaos darmowy statek jako posiłki.

2. Przynęta (The Bait; Imp 500p; Ch 250p przynęta [1 krąż dowolnego typu] + 500p posiłki) - Chaos robi pułapkę: wystawia jeden krążownik, trzymając resztę jako posiłki w oczekiwaniu na atak Imperium. Kto wygra ma +100p w następnym scen i może wystawić również najcięższe statki.

3a. Eldarzy dołączają do wojny (The Gauntlet; E 500p (w tym eskortowce); Ch 500p (max krążowniki ) w tym darmo 10 transportowców): Nieoczekiwanie Eldarzy sprzymierzają się z Imperium i przechwytują jedną z flot Chaosu nadciągającą jako posiłki do scen 4 (ale przez bitwę obie strony najprawdopodobniej spóźnią się i będą w scen 5). Jeśli Eldarzy wygrają Chaos ma -1Ld w scen 4.

3b. Analogicznie i równolegle można zrobić bitwę dla Imperium. Trzeba ustalić tylko przeciwnika: czy Nekroni czy Orkowie. Jędrek wcześniej zaklepał Nekronów i mam ich już sklejonych, tak więc Peper Eldarzy, Chaos lub Imperium dla ciebie do wyboru. (Później możemy zrobić kampanię opartą na Waagh na Amageddonie, bo mam materiały).

Trasportowce które przetrwają będą dołączone za darmo jako siły inwazyjne dla Imp w scen 5 lub przekonwertowane na instalacje obronne (Chaos); statki które szybko opuszczą pole bitwy mają szansę na dołączenie do 4.

4. Eskalacja walk (Cruiser Clash; Ch 1000p; Imp 1000p; obie strony dowolne klasy statków; ograniczenia jak w rozpisce floty) Bitwa "na przedpolach" Philippy II decydująca o losie planety. Mogą dołączać statki z 3a i 3b. Jeśli wygra Imperium jest szansa na zbrojne odbicie planety (scen 5a); jeśli Chaos okazał się zbyt silny zdecydowno się na Exterminatus (5b).

5a. Odbicie Philippy II. (Planet Assault; Ch 500p + Nekroni/Orkowie co przetrwali + pozostałe siły z scen 1-4; Imp 500p + Eldarzy co przetrwali + reszta sił z scen 1-4; limit do 2000p)

5b. Zniszczenie Philippy II. (Exterminatus; reszta jw.)

Czyli pozycje do wzięcia są następujące:
W Imperium Admirał Floty (wszystkie scen) i admirał pomocniczy (siły ze scen 3b również w 4 i 5)
W Chaosie Warmaster Overfiend (wszystkie scen) i pomocniczy Warmaster (siły ze scen 3a również w 4 i 5)
U Eldarów admirał (scen 3-5)
U Nekronów admirał (scen 3-5) [to już ma Jędrek]
Ewentualnie w scen 1-2 mogą być admirałowie niższego stopnia, którzy póżniej będą sterować tymi siłami w 5.

Co scenariusz będziemy stosować wybrane reguły kampanijne, o czym będzie później (np. szansa ulepszenia statku, załogi lub posiłki); muszę przejrzeć czy nie za silne będą.

Offline

#6 2013-12-10 15:41:03

 PEPER

Członek Zarządu

Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 1134
Punktów :   

Re: Battle Fleet Gothic

Łeee bez space orków !! To w takim razie decyduję się na imperium.


https://6inchmove.files.wordpress.com/2010/03/chaos_space_marines_motivator_by_566chris.jpg

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gwardiaklimat.pun.pl www.tir-sim.pun.pl www.filozofiauo.pun.pl www.motoryslask.pun.pl www.cabal-mix.pun.pl