MGF

Forum Mińskiej Gildii Fantastyki


#16 2017-03-27 19:31:29

 PEPER

Członek Zarządu

Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 1134
Punktów :   

Re: Kill Team: Heralds of Ruins – Raporty

Również w piątek parę godzin wcześniej rozegrał się inny mecz w którym także wzięły udział orki Ciastka. Na polu bitwy towarzyszyli im dwa razy CSM. Jedna frakcja należała do mnie. Druga do nowego gracza kampanii Bartka. Wylosowaliśmy scenariusz escalating skirmish. Ustaliliśmy pozycje startowe i podzieliliśmy odziały na pół. Zaczynamy grę. W pierwszej turze graliśmy pasywnie. Tylko wszyscy się ostrzelali. Bartek zdobył first blooda. Ciastek stracił lootasa. W drugiej turze Ciastek dostał wsparcie. Orkowie wyszli na plecy Bartka. Zastrzelił jednego Bartkowego CSMa. Orkowie strzelali też do mnie ale bez skutecznie. Moja wieżyczka bolterowa rozwaliła drugiego lootasa. Ani mi ani Bartkowi nie weszli rezerwiści. Tura trzecia. Boss orków zbliża się do Bossa Bartka. Jego CSM z rezerwy wychodzą orkom za plecy. Bartek rozwala painboya i paru chłopaków. Ja ciągle bez rezerw. Gram w cztery modele. Ale zabijam ostatniego lootasa i niszczę koptera. Tura czwarta. Ciastek szarżuje Bartka i zabija mu bossa. Thraskull sam odnosi ranę. Bartkowi CSM rozstrzeliwują kolejnych boyzsów. Ja wreszcie dostaje swoje posiłki. Zabijam wrogiego csma. Tura piąta. Ciastek decyduję się uciec resztką sił. Ja bez żadnych strat rozwalam czterech wrogich CSM.
Bartek zostaje z jednym modelem. Ale gra dalej. W szóstej turze rozwalam ostatniego z renegatów CSM i wygrywam.

Bez żadnych strat zdobywam 20 RP i 1 Renowna. Ciastek też wychodzi bez strat. Zdobywa 15 RP i chyba też 1 Renowna. Bartek traci trzech CSMów. Po wykupieniu strat zostaje mu 5 RP i 1 Renown.


https://6inchmove.files.wordpress.com/2010/03/chaos_space_marines_motivator_by_566chris.jpg

Offline

#17 2017-04-07 13:35:59

 PEPER

Członek Zarządu

Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 1134
Punktów :   

Re: Kill Team: Heralds of Ruins – Raporty

W sobotę tydzień temu zmierzyli się na polu bitwy Chaos Space Marini kontra Chaos Space Marini. Wygrali Chaos Space Marini XD. Tak w wielkim skrócie.

Grałem ja i Modron. Odniosłem zwycięstwo. Graliśmy w scenariusz Possesion. Gra skończyła się w 5 turze. Modron odniósł 50% strat i opuścił swoją bandą pole bitwy na własne życzenie. W tym momencie kontrola nad artefaktami wyglądała tak Modron 1, Peper 3 i jeden bezpański pilnowany przez moich snajperów. CSM Tzeentcha pierwsze tury utrzymywali pozycje w połowie gry ruszyli do szturmu. Tylko czarnoksiężnik śmigał cały czas i rzucał okrutne zaklęcia na lewo i prawo. Ja najpierw cisnąłem pierwsze tury żeby zdobyć trzy artefakty. Gdy się to udało od razu poszła głęboka defensywa. Po obu stronach byli polegli. Ja straciłem 2 kultystów a Maciek chyba 3.


https://6inchmove.files.wordpress.com/2010/03/chaos_space_marines_motivator_by_566chris.jpg

Offline

#18 2017-04-23 17:59:10

Modron

Członek Zarządu

Zarejestrowany: 2013-03-18
Posty: 434
Punktów :   

Re: Kill Team: Heralds of Ruins – Raporty

W sobotę dwa tygodnie temu odbyła się kolejna potyczka CSM vs. CSM. Tym razem zwyciężyli CSM - ale ci drudzy.

Graliśmy misję w obronę trzech punktów bazy. Ja byłem broniącym. Peper grał dość zachowawczo, nie chcąc wystawiać swoich wojowników na zasięg zaklęć mojego czarownika. Dodatkowo miał utrudnione zadanie tym, że czarownik pilnował dwóch punktów bazy ukrytych skrzętnie na piętrze opuszczonego magazynu. Mimo tego udało mu się zadać mi większe straty niż ja jemu. Głównie przy pomocy kolesi z lascannonem i wyrzutnią rakiet, strategiczne ustawionymi na szczycie ruin fabryki. Ja zniszczyłem jego wieżyczkę w pierwszej turze i ostrzelałem paru kultystów.

Jedyną ofensywę podjął szef bandy Bucherów. Skradł się na moją lewą fankę trzymając się poza zasięgiem czarów. W piątej turze udało mu się wskoczyć do bunkra, gdzie moi kultyści pilnowali trzeciego punktu bazy. Kultyści walczyli dzielnie z czempionem Nurgla. Nie ustępowali do ostatniego, broniąc stanowiska. Niestety ostatecznie polegli w nierównej walce, a terminator zniszczył broniony punkt bazy.

Po siódmej rundzie skończyliśmy rozgrywkę.

Mój wynik: +2 Renown +21 RP
Straty: 1 Kultysta i 1 Chaos Space Marine

http://i.imgur.com/yxZqfuq.jpg

http://i.imgur.com/qFxaDqD.jpg

http://i.imgur.com/sxh7OIz.jpg

Ostatnio edytowany przez Modron (2017-04-23 18:08:47)

Offline

#19 2017-04-23 18:00:14

Modron

Członek Zarządu

Zarejestrowany: 2013-03-18
Posty: 434
Punktów :   

Re: Kill Team: Heralds of Ruins – Raporty

W poniedziałek miała miejsce bitwa pomiędzy Space Wolves Petrodona i moimi Chaos space marinami.

Misja polegała przejmowanie pięciu artefaktów z pola bitwy. Od początku miałem przewagę w liczbie wojowników i sile ognia, dlatego wilki w znacznej mierze pochowały się w budynku w swojej strefie deploymentu. Trochę śmielej atakował szef wilków na motorze i dwa terminatory. Szef zdobył First Blood zabijając trzech moich kultystów. Ale terminatorzy wkrótce zginęli z ostrzału z mojej wieżyczki i lascannona. W czasie tej wymiany ognia mój terminator skokiem z teleportu przejął jeden artefakt ze środka pola bitwy. Drugi artefakt, który był dobrze ukryty po mojej stornie zdobył jeden z moich CSM.
W kolejnych turach jeden z grey hunterów przejął artefakt w strefie wilków, tylko żeby po chwili oberwać z rakiety od mojego CSMa. Szef wilków na motorze prowadził do końca gry wojnę podjazdową, dręcząc moich chaos marinów czarami. Mój czarownik nie popisał się tym razem; czarem ściągnął tylko jednego grey huntera. Ale zdobył trzeci artefakt dla drużyny pod koniec gry.

W szóstej turze Space Wolvesy uciekli z pola bitwy (w wyniku nieudanego testu Ld) bez żadnego artefaktu.

Mój wynik: +2 Renown +18 RP
Straty: 1 Kultysta

(Tym razem nie robiłem zdjęć)

Ostatnio edytowany przez Modron (2017-04-23 18:09:11)

Offline

#20 2017-04-26 14:13:32

 PEPER

Członek Zarządu

Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 1134
Punktów :   

Re: Kill Team: Heralds of Ruins – Raporty

W sobotę podczas fantastycznej biblioteki razem z Ciastkiem rozegraliśmy bitwę w kampanijne KT. Graliśmy na nowych makietach w scenariusz Possesion.
Ciastek zaczynał i dzięki dobremu miejscu startowemu szybko kontrolował dwa artefakty. Moje modele oprócz pierwszego artefaktu musiały sporo się na biegać żeby zdobyć cokolwiek. Ciastkowe orki pomimo kilku rund wymiany ogniem nie były w stanie zdjąć z pola bitwy żadnego mojego modelu. Ja natomiast wykosiłem blisko osiem wrogich zielonoskórych. Cały czas Ciastek miał przewagę w ilości kontrolowanych artefaktów. Co zmusiło mnie do szturmu bossem. Który zmasakrował mniejszych orków i wszedł w zwarcie z orkowym szefem. Po dwóch rundach przepychanek orki oblały test morale i uciekły z pola walki.

Chaos Wygrał.

Zdobyłem 2 Renown i 21 RP


https://6inchmove.files.wordpress.com/2010/03/chaos_space_marines_motivator_by_566chris.jpg

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bestwin.pun.pl www.pixelarts.pun.pl www.wolf-destiny.pun.pl www.p2mail.pun.pl www.radzymincentrumpark.pun.pl