MGF

Forum Mińskiej Gildii Fantastyki


#1 2017-02-23 21:34:05

 quidamcorvus

Przechodzień

Skąd: Żory/Katowice, śląsk
Zarejestrowany: 2017-02-01
Posty: 32
Punktów :   
WWW

Warheim FS.

Nie chcę Wam zaśmiecać wątku Mordheim, dlatego pozwolę sobie założyć osobny wątek dla Warheim FS - kilka osób interesuje się tym systemem więc będę tu zamieszczał informacje i ogłoszenia związane z WFS.

Korzystając z urlopu postanowiłem nadgonić zaległości związane z zasadami do Warheim FS. I tak oprócz zasad dotyczących obozowiska oraz dostępności bohaterów i stronników o których wspominałem wcześniej, dziś mam dla szanownego państwa-draństwa pierwszą wersję zasad kompanii Cyrkowców z Ligii Ostermarku, w szeregach której znalazł się nowy duchowny - Kapłan Ranalda.

PDF z zasadami można pobrać ze scribd lub dropbox.

Wszelkie uwagi, pomysły, komentarze oczekiwane.

Tym samym do zrobienia pozostały jeszcze Postacie Dramatu oraz drużyny: Banici z Księstw Granicznych oraz Karnawał Chaosu i Kompania krasnoludzkich piwowarów.

Offline

#2 2017-02-25 09:59:32

 Norbert

MOD

Skąd: MMz
Zarejestrowany: 2013-02-25
Posty: 698
Punktów :   

Re: Warheim FS.

Dzięki za wpis. Nie wiem jak reszta MGFu ale ja z chęcią będę śledził rozwój Warheima, IMHO wydaje się lepszą wersją Mordka. I chętnie za jakiś czas bym go potestował.

Pytań na razie nie mam. Generalnie gratuluje projektu, jak na ruch fanowski wygląda bardzo profesjonalnie.


"- No przecież do tego służą reguły, rozumiesz? Żebyś się dobrze zastanowił, zanim je złamiesz."
  Lu-tze

Offline

#3 2017-03-06 16:08:35

 quidamcorvus

Przechodzień

Skąd: Żory/Katowice, śląsk
Zarejestrowany: 2017-02-01
Posty: 32
Punktów :   
WWW

Re: Warheim FS.

Dziś mam dla szanownego państwa-draństwa pierwszą wersję zasad Kompanii krasnoludzkich Piwowarów, czyli krasnoludzcy zwiadowcy na kucach i powozach.

PDF z zasadami można pobrać ze scribd lub dropbox.

Wszelkie uwagi, pomysły, komentarze oczekiwane.

Tym samym do zrobienia pozostały jeszcze Postacie Dramatu oraz drużyny: Banici z Księstw Granicznych oraz Karnawał Chaosu.

Offline

#4 2017-03-09 19:15:28

 quidamcorvus

Przechodzień

Skąd: Żory/Katowice, śląsk
Zarejestrowany: 2017-02-01
Posty: 32
Punktów :   
WWW

Re: Warheim FS.

Dobry!

Jako, że przymierzam się do opracowania zasad dla kompanii Karnawału Chaosu do Warheim FS mam do szanownego państwa-draństwa pytanie:

Chcecie Karnawał Chaosu 'monotematyczny' czyli poświęcony tylko i wyłącznie Papciowi Nurglowi, czy wzorem Grasantów Chaosu i Zwierzoludzi Chaosu chcecie mieć wybór jednej z pięciu Potęg Chaosu, którym kompania służy?

Pzdr,
qc

Offline

#5 2017-03-09 20:58:38

 Petrodon

Członek

Skąd: MMz
Zarejestrowany: 2013-02-24
Posty: 619
Punktów :   

Re: Warheim FS.

Myślę, że Slaanesh byłby epicki. Z jakimiś mechanikami pozwalającymi zbrukać modele przeciwnika. Khorne już niekoniecznie.
Pozdrawiam


http://images77.fotosik.pl/219/bb2f81855b7f099dgen.jpg

Offline

#6 2017-03-09 21:06:04

 Norbert

MOD

Skąd: MMz
Zarejestrowany: 2013-02-25
Posty: 698
Punktów :   

Re: Warheim FS.

Ja jestem za jak największą różnorodnością band.

I na szybko mam kilka argumentów za:
- Im mniej mirrorów na stole tym lepiej.
- Kopnięcie w tyłek utartych, wieloletnich schematów tak aby trochę je rozruszać jest zawsze ok.
- Dyskryminacja demonetek w organizowaniu edukacyjnych przedstawień była największą zbrodnią klasycznego Mordheima.
- Prestidigitator od Tzeentcha też mógłby pokazać kilka ciekawych sztuczek. Dużo śmiesznych czarów można by mu powrzucać do wyboru.

Zastanawia mnie tylko co zabawnego mogliby pokazać wyznawcy khorna, coś co przyciągnęłoby gawiedź pod miecze Bloodlettersów. Coś co by było w konwencji zabawy i co utrzyma demony w ryzach. Czynność która powstrzyma je od natychmiastowego rzucenia się na ludzi. Oczywiście nijak to wpływa na samą grę, chodzi mi tylko o fluff.

W sumie, tak na szybko to nie mam nic na nie


"- No przecież do tego służą reguły, rozumiesz? Żebyś się dobrze zastanowił, zanim je złamiesz."
  Lu-tze

Offline

#7 2017-03-09 23:39:39

 Mikołaj

Wsparcie

Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 2013-10-29
Posty: 192
Punktów :   

Re: Warheim FS.

Dla Khorne'a to się nadaje panem et circenses (chleba i igrzysk) - kilka demonów ucharakteryzowanych na gladiatorów, przenośny ring... I morze krwi!!!


Sickness, disease, plague and pox, suffering and the slow, living rot. Such wondrous gifts does Nurgle seek to bestow upon the unworthy human cattle of the Imperium. We are merely the vectors by which his virulent beneficence may be spread to the undeserving masses.
- Urgloth Rotheart, Plague Champion of the Death Guard

Offline

#8 2017-03-10 07:55:33

 Petrodon

Członek

Skąd: MMz
Zarejestrowany: 2013-02-24
Posty: 619
Punktów :   

Re: Warheim FS.

Mikołaj napisał:

Dla Khorne'a to się nadaje panem et circenses (chleba i igrzysk) - kilka demonów ucharakteryzowanych na gladiatorów, przenośny ring... I morze krwi!!!

Nie wiem dlaczego widzę bandę meksykańskich wrestlerów


http://images77.fotosik.pl/219/bb2f81855b7f099dgen.jpg

Offline

#9 2017-03-10 12:01:28

 Norbert

MOD

Skąd: MMz
Zarejestrowany: 2013-02-25
Posty: 698
Punktów :   

Re: Warheim FS.

Petrodon napisał:

Mikołaj napisał:

Dla Khorne'a to się nadaje panem et circenses (chleba i igrzysk) - kilka demonów ucharakteryzowanych na gladiatorów, przenośny ring... I morze krwi!!!

Nie wiem dlaczego widzę bandę meksykańskich wrestlerów

Banda meksykanów w barwach khorna? Coraz bardziej mi się podoba.

Zmieniam zdanie. Karnawał może też być w kolorze krwi.


"- No przecież do tego służą reguły, rozumiesz? Żebyś się dobrze zastanowił, zanim je złamiesz."
  Lu-tze

Offline

#10 2017-03-10 14:01:49

 Mikołaj

Wsparcie

Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 2013-10-29
Posty: 192
Punktów :   

Re: Warheim FS.

Norbert napisał:

Petrodon napisał:

Mikołaj napisał:

Dla Khorne'a to się nadaje panem et circenses (chleba i igrzysk) - kilka demonów ucharakteryzowanych na gladiatorów, przenośny ring... I morze krwi!!!

Nie wiem dlaczego widzę bandę meksykańskich wrestlerów

Banda meksykanów w barwach khorna? Coraz bardziej mi się podoba.

Zmieniam zdanie. Karnawał może też być w kolorze krwi.

Luchadors of Warheim RULES!!!


Sickness, disease, plague and pox, suffering and the slow, living rot. Such wondrous gifts does Nurgle seek to bestow upon the unworthy human cattle of the Imperium. We are merely the vectors by which his virulent beneficence may be spread to the undeserving masses.
- Urgloth Rotheart, Plague Champion of the Death Guard

Offline

#11 2017-03-10 16:18:11

 quidamcorvus

Przechodzień

Skąd: Żory/Katowice, śląsk
Zarejestrowany: 2017-02-01
Posty: 32
Punktów :   
WWW

Re: Warheim FS.

Jako, że zdecydowana większość szanownego państwa-draństwa opowiedziała się za możliwością wybrania Znaku Chaosu dla kompanii Karnawału Chaosu na scribd i dropboxa wrzuciłem pdf z zarysem zasad kompanii (póki co bez fluffu).

Podoba się wam coś takiego, macie jakieś uwagi, sugestie lub pomysły?

Offline

#12 2017-03-20 16:11:28

 quidamcorvus

Przechodzień

Skąd: Żory/Katowice, śląsk
Zarejestrowany: 2017-02-01
Posty: 32
Punktów :   
WWW

Re: Warheim FS.

Dziś mam dla szanownego państwa-draństwa pierwszą wersję zasad Karnawału Chaosu z możliwością wyboru Znaku Chaosu czyli jednego z pięciu Mrocznych Patronów.

PDF z zasadami można pobrać ze scribd lub dropbox.

Wszelkie uwagi, pomysły, komentarze oczekiwane.

Tym samym do zrobienia pozostały jeszcze Postacie Dramatu oraz Banici z Księstw Granicznych.

Offline

#13 2017-03-30 18:53:12

 quidamcorvus

Przechodzień

Skąd: Żory/Katowice, śląsk
Zarejestrowany: 2017-02-01
Posty: 32
Punktów :   
WWW

Re: Warheim FS.

Jak szanowne państwo-draństwo zauważyło najwyższy pora wziąć się za przygotowania do IIII turnieju Warheim FS w Katowicach.

W związku z tym na AZYLIUM zadawałem wam pytanie o to, kiedy zorganizować turniej? Do wyboru są cztery opcje: czerwiec, lipiec, sierpień lub wrzesień.

Odpowiedzi zaznaczajcie w ankiecie. Możecie to także zrobić pisząc posta. Można też zgłaszać wstępnie swoją chęć udziału.

Na chwilę obecną pewne są następujące kwestie.

Po pierwsze podczas turnieju rozegrane zostaną cztery bitwy, będzie więcej czasu pomiędzy rozgrywkami.

Po drugie będzie obowiązywać bezzwrotna przedpłata w wysokości 35 złotych, której wpłata na konto, będzie warunkiem wpisania na listę uczestników.

Po trzecie tematem przewodnim będzie chorąży, który będzie występować w rozpisce każdego z graczy, a sam model będzie mógł wziąć udział w konkursie na najlepiej skonwertowany/pomalowany sztandar.

Wszelkie uwagi, komentarze, sugestie i pomysły mile widziane i pożądane.

http://azylium.vot.pl/ForumsPro/viewtopic/t=6056.html

Offline

#14 2017-04-10 18:05:20

 quidamcorvus

Przechodzień

Skąd: Żory/Katowice, śląsk
Zarejestrowany: 2017-02-01
Posty: 32
Punktów :   
WWW

Re: Warheim FS.

Dziś mam dla szanownego państwa-draństwa pierwszą wersję zasad Raubritterów z Księstw Granicznych.

PDF z zasadami można pobrać ze scribd lub dropbox.

Wszelkie uwagi, pomysły, komentarze oczekiwane.

Tym samym do zrobienia pozostały jeszcze Postacie Dramatu.

Offline

#15 2017-04-30 21:32:56

 quidamcorvus

Przechodzień

Skąd: Żory/Katowice, śląsk
Zarejestrowany: 2017-02-01
Posty: 32
Punktów :   
WWW

Re: Warheim FS.

Dobry!

Dziś na blogu DansE MacabrE dostępne jest #320 wydanie Zebranych z tygodnia...

http://quidamcorvus.blogspot.com/2017/0 … -week.html

...ale ja w sumie nie o tym.

Obecnie pracuję nad Postaciami Dramatu do Warheim FS, a w ostatnim czasie przygotowałem zasady dla Argery Zorngottes, Prorokini Sigmara, Truagga Trzypalce, Przeklętego Tresera, Hobgoblina, Scyli Anfingrimma, Pazura Khorna.

Gdyby ktoś z szanownego państwa-draństwa miał pomysł na kolejnych bohaterów specjalnych, to dajcie znać w odpowiedziach lub na Azylium.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.poprykajmy.pun.pl www.paranoidparade.pun.pl www.2sp.pun.pl www.supermetin2.pun.pl www.forum-sebn.pun.pl