MGF

Forum Mińskiej Gildii Fantastyki


#16 2016-11-28 11:19:00

 Ciasteczkowy

Członek Komisji

Skąd: Stary Świat
Zarejestrowany: 2013-02-28
Posty: 990
Punktów :   

Re: Raport Sir...

Ejj, ja tylko robiłem to co Orkasy lubią najbardziej. Dakka, dakka i do przodu, to moje hasło. Niezłe, nie?


http://www.nodiatis.com/pub/11.jpg

Offline

#17 2016-12-12 15:25:36

 Petrodon

Członek

Skąd: MMz
Zarejestrowany: 2013-02-24
Posty: 619
Punktów :   

Re: Raport Sir...

Hej. Napiszcie jak oceniacie Kill Team. Czy warto szykować ekipę na takie starcie?


http://images77.fotosik.pl/219/bb2f81855b7f099dgen.jpg

Offline

#18 2016-12-12 17:38:58

 Norbert

MOD

Skąd: MMz
Zarejestrowany: 2013-02-25
Posty: 698
Punktów :   

Re: Raport Sir...

Petrodon napisał:

Hej. Napiszcie jak oceniacie Kill Team. Czy warto szykować ekipę na takie starcie?

To dopiero pierwsze starcie i uczenie się nowych zasad ale oceniam system na +.
W 250 pts zmieściłem 14 figurek, Ciastek 15 na stole 48''x48'' więc obaj mieliśmy sporo możliwość taktycznych. Moi akolici biegali z pancerzem 4+ czyli z żadnym, przeważnie i tak były rzuty na cover. Tak naprawdę to obaj mieliśmy tylko bossów z pancerzem na 2+ co było bardzo fajne. Żadnych deathstarów co mnie wkurza w klasycznej 40. Wróg źle zaplanuje ruch i model idzie do piachu a nie czekasz aż ktoś rzuci serię jedynek i przerzuci je na jedynki co robi się nudne. Małe deathstary da się złożyć ale przy tej ilości pts nie będziesz kontrolował wymaganej powierzchni stołu.

Brak losowości przy bieganiu i chodzeniu po trudnym terenie też jest fajne. Mniej turlania i łatwiej coś zaplanować. Ciekawie też wykorzystana inicjatywa modelu przy wspinaczkach.

Nie doszło do żadnej walki wręcz, więc tu się nie wypowiem. Orki wolały się strzelać niż walczyć.

Jeśli wystawiasz marinów w pancerzach 3+ to wystawisz około 10 + lider, więc dużo szykowania nie będziesz miał.

Nie testowaliśmy też psykerów ale zasady wyglądają na papierze ok.

Długość gry ... trudno mi się wypowiedzieć. Może jak już ogarniemy wszystkie różnice zasad to będzie szybciej. Kilka razy szukałem czegoś w pdfie. Każdy model liczy się jak oddział więc ja musiałem zaplanować akcję dla 14 oddziałów. Ale za to akcja jest szybsza, jeden model się rusza i strzela zazwyczaj 1 kostką itd. Szybciej.



Czyli moja ocena jest pozytywna. Można śmiało się  w to bawić.

Tym bardziej dla kogoś kto nie chce wydawać kupy polodolarów na pełną armię. Tu na upartego złoży (może nie dla każdej listy armijnej) funkcjonalną ekipę z jednego, dwóch boksów. Zasady są niemal takie same, więc przed grubszą inwestycją można sprawdzić jak bitewniak wygląda w realu.

Czyli tak, równie chętnie dam się namówić na KillTeam i ortodoksyjną bitwę 40k.


"- No przecież do tego służą reguły, rozumiesz? Żebyś się dobrze zastanowił, zanim je złamiesz."
  Lu-tze

Offline

#19 2016-12-13 19:22:15

 Ciasteczkowy

Członek Komisji

Skąd: Stary Świat
Zarejestrowany: 2013-02-28
Posty: 990
Punktów :   

Re: Raport Sir...

Nic dodać, nic ująć

Nie wiem jak w innych armiach, ale bandę do orków można złożyć na kilka sposobów, w zależności jakiego bohatera na dowódcę się wybierze.


http://www.nodiatis.com/pub/11.jpg

Offline

#20 2016-12-30 13:14:35

 PEPER

Członek Zarządu

Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 1134
Punktów :   

Re: Raport Sir...

Wczoraj rozegrało się starcie pomiędzy Chaos Space Marine a Buntownikami Necronów na 1000 pkt. Starcie wygrali buntownicy punktowo w stosunku 8 do 10. Zwycięstwo wywalczyli dopiero w ostatniej szóstej rundzie gry zdobywając w niej zawrotne 7pkt i spektakularnie odbierając triumph chaosowi który do tego momentu na spokojnie prowadził bezpieczną przewagą 3 pkt. Bez względu czy to necroni czi buntownicy ubijanie ich jest trudne. Nie ułatwiło mi tego zadania również fakt że smok pojawił się dopiero w 5 turze gry !! Niezwykle nie przyjemnym typem przeciwko któremu grałem okazał się C'Tan Shard of the Nightbringer. Który w każdej fazie strzelania dokonywał jednego z swoich losowo wybieranych super ataków !

I tak wiedząc czego mam się spodziewać czekam na rewanż.


https://6inchmove.files.wordpress.com/2010/03/chaos_space_marines_motivator_by_566chris.jpg

Offline

#21 2017-03-27 19:47:35

 PEPER

Członek Zarządu

Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 1134
Punktów :   

Re: Raport Sir...

W niedzielę Knykieć, Patryczek i ja rozegraliśmy ortodoksyjną bitwę w wh40 z limitem 1500 pkt. Knykieć zaprezentował nowy nabytek annihilation bark. Patryczek nowego lord of war Dantego. Ja zmiksowałem swoich crimson slaughter z demonami. Graliśmy na prawdę długo 5 rund około 6 godzin ufff zaczynając od 18:00. Na początku przewagę zdobyli Blood Angels ale w drugiej turze to ja wysunąłem się na prowadzenie. Którego już nie oddałem do końca gry. Patryk deptał mi po piętach. Knykieć do czwartej tury miał tylko dwa punkty. Grę wygrałem ja mając punktów osiem. Patryczek na drugim miejscu zgromadził ich sześć. Ostatni Knykieć ostatecznie zdobył punktów cztery. Mój mix dwóch frakcji sprawdził się całkiem nieźle. Patryk ocenił Dantego na plus. Knykieć stwierdził że jego barki są średnie i żadnego szału nie ma.

Po kilku rozgrywkach w killteam. Taka normalna bitwa była naprawdę spoko.


https://6inchmove.files.wordpress.com/2010/03/chaos_space_marines_motivator_by_566chris.jpg

Offline

#22 2017-04-02 12:37:45

 Knykieć

Członek

Call me!
Skąd: Targówka
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 608
Punktów :   

Re: Raport Sir...

W sobote odbyła się bitwa na 1700pkt pomiędzy Blood Angelami Patryka, a moimi Necronami. Graliśmy w misję Crusade z 3 znacznikami misji. Incjatywe wygrali marini i to oni zaczęli rozstawianie. w pierwszej turze udało się im sciagnac 1 model, za który necroni odpowiedzieli 3. W drugiej rundzie aniołki popelnily błąd.taktyczny i nie wystawily swoich jednostek z DS. W swojej inicjatywie necroni dokonali anihilacji oddziału marinow oraz bibliotekarza wraz z drednothem. Od trzeciej tury Patryk już posiadał wszystkie modele na planszy jednak było już trochę za późno na ratowanie sytuacji, gdyż jego główny oddział został związany walka na 2 tury a w tym czasie necroni dobijali resztę armii zdobywając przewagę w punktach. Ostatecznie gra zakończyła się w 6 turze wynikiem 14 do 1 dla Necronow.


http://i0.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/001/117/619/eb2.gif

Offline

#23 2017-04-18 21:45:32

 jony

Członek

status Emperror
Skąd: Targówka
Zarejestrowany: 2013-03-01
Posty: 296
Punktów :   

Re: Raport Sir...

Wczoraj odbyło się starcie na 1000pkt między: Space Marines Dark Angels- Jakubus, Necronami- Knykieć oraz Buntownikami Necronów- Ja. Zostały zaprezentowane przeze mnie nowy nabytek- Doom Scythe. Graliśmy 6 rund jakieś 3.5h zaczynając ok 13.50. Przez pierwsze 2 rundy Jakubus deptał mi po piętach, ale dobrze dolosowane misje oraz first blood w 3 rundzie wysuneły mnie na prowadzenie, którego nie oddałem do końca gry. W 2 i 3 rundzie weszły Doom Scythy, które siały grozę, śmierć i zniszczenie  (zostały zniszczone prawie 3 oddziały) przez co chłopaki zdecydowali o wspólnym sojuszu przeciwko mnie, aby wbić mi tabla. Skończyło się na rzucanie przez mnie na toughness, cover oraz na reanimation protocol przez 3 rundy(W końcu- ufff...). Straty były znaczne( prawie połowa armii), ale wytrzymałem. Wyniki końcowy: Buntownicy- 9, Jakubus- 5, Knykieć- 2(dostał ok 3 z 6 misji typu przejmij kontrolę nad znacznikiem który znajduję się przy rogu Jakubusa albo moim). Dzięki za mecz i czekam na powtórkę!

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.tmbadboys.pun.pl www.weight-loss.pun.pl www.wonaruto.pun.pl www.szczeppangea.pun.pl www.graniegedania.pun.pl