MGF

Forum Mińskiej Gildii Fantastyki


#1 2015-06-11 18:17:48

 Mephiston

Przechodzień

Zarejestrowany: 2015-03-24
Posty: 22
Punktów :   

Wiedźmin 3 Goroąco polecam

Prawdopodobnie dużo osób gra w najnowszego wiedźmina i niepotrzebna jest im dodatkowa zachęta. Jeżeli chodzi o tych, którzy się jeszcze nie zdecydowali naprawdę gorąco polecam ten tytuł. W mojej opinii jest to najlepsza gra RPG w historii (a odniesienie mam do całej masy tytułów gdyż jest to mój ulubiony gatunek gier komputerowych). Oczywiście wiedźmin nie jest pozbawiony wad, które zaczyna się zauważać po kilkudziesięciu godzinach rozgrywki ale wszystkie te wady są drobnostkami przy ogólnym odbiorze tytułu. Wśród zalet niewątpliwie należy wymienić:
- otwarty świat
- rewelacyjną fabułę
- świetne questy poboczne (każde z zadań pobocznych ma swoją fabułę i sens, a misji w rodzaju idź zabij 15 wilków nie uświadczysz)
- poczucie humoru (bardzo często się zdarza, że zamiast grać suszymy zęby do monitora)
- twórcy czują dzieła Sapkowskiego
- obłędną grafika
- mając na uwadze współczesne standardy długi czas rozgrywki (przeszedłem grę po 100 godzinach ze stanem 69% więc jeżeli ktoś lubi robić wszystko na maksa może liczyć na jakieś 150 godzin gry)

Jeżeli chodzi o wady to większych brak, a jeżeli już czegoś się na siłę doszukiwać to największą jest niewiele opcji dialogowych. W trakcie rozmów zazwyczaj nie mamy za dużego wyboru (2-4 opcje z czego 1 słuszna do pociągnięcia misji, żeby nie było za trudno podświetlona innym kolorem). Inna sprawa, że dialogi które są przypominają film interaktywny (doskonałe animacje i poziom dialogów).

Pewną wadą niezwiązaną z samą rozgrywką są teoretycznie duże wymagania sprzętowe ale nawet z tym nie jest tak źle gdyż twórcy podają je nieco na wyrost. Kilku moich znajomych gra na kartach graficznych niespełniających minimalnych wymagań (jeden gra nawet na gtx 560 1GB). Oczywiście w takim przypadku pozostaje gra na niskich detalach ale mam dobrą wiadomość skok w wyglądzie gry między niskimi a wysokimi detalami nie jest drastyczny. Nawet na niskich gra wygląda dobrze. Jeżeli nie jesteście pewni swojego sprzętu zawsze można ściągnąć pirata i zweryfikować, czy będzie działać, a dopiero później udać się do sklepu (nie to żebym promował piractwo wręcz przeciwnie ale potraktowanie pirata jako demo dla weryfikacji wydajności komputera czemu nie).

Reasumując według mnie gra warta każdej złotówki jaką trzeba za nią zapłacić, ba nawet jeżeli kosztowałaby dwa razy tyle dalej warta byłaby zakupu.

Offline

#2 2015-06-14 02:26:40

Oposing

Członek Zarządu

Zarejestrowany: 2013-04-26
Posty: 151
Punktów :   

Re: Wiedźmin 3 Goroąco polecam

Wpierw jedynka (zagrana drugi raz), potem dwójka, a dopiero na końcu zwieńczenie będzie w moim przypadku. Ja mam GTX 550Ti i kolega z jeszcze gorszym grał.
Niestety obecnie silniki gier nie pozwalają na milion możliwości, zatem jest to akceptowalne, iż mamy 2-5 wersji dialogu + 2-3 jakieś mniej ważne.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.psychologowie-umcs.pun.pl www.piotras359.pun.pl www.shinsengumi.pun.pl www.kochamypokemony.pun.pl www.gangsterlife.pun.pl