MGF

Forum Mińskiej Gildii Fantastyki

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2015-05-05 19:24:26

 Mephiston

Przechodzień

Zarejestrowany: 2015-03-24
Posty: 22
Punktów :   

Sesja Star Wars

Jeżeli macie ochotę to mogę poprowadzić sesję star wars (west end games, d6) dla trzech graczy (ponieważ mam już parę latek na karku wolałbym w grupie osoby starsze). Co do terminu preferuję sobotę i hufiec. Chętnych proszę o wpisanie się w tym temacie wraz z informacją czy system jest wam znany i czy jesteście w stanie samodzielnie przygotować sobie postacie. W przypadku jak ktoś nie zna systemu nie ma problemu pomogę z postacią przez forum (nie ma sensu tracić czasu przed sesją, a i dla MG posiadanie wiedzy o postaciach graczy jest przydatne w czasie przygotowywania scenariusza).

Offline

#2 2015-05-05 19:53:07

 Ogmios

Przechodzień

Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 2013-03-18
Posty: 1150
Punktów :   

Re: Sesja Star Wars

D6? To ten taki starszy? Chętnie zobaczę jak system się sprawuje, bo akurat zaciekawiło mnie kompendium ze statkami kosmicznymi i ich możliwa konwersja do bitewniaka na bazie Full Thrusta. Trochę się wgryzłem w system już, myślę do soboty postać dorobię. Jak wcześniej ulepię to tu wystawię do sprawdzenia. Aha, czy hufiec będzie dostępny na weekend to okaże się w piątek dopiero.

Offline

#3 2015-05-05 20:39:15

 Mephiston

Przechodzień

Zarejestrowany: 2015-03-24
Posty: 22
Punktów :   

Re: Sesja Star Wars

Nie powiedziałem, że w tą sobotę chociaż nie jest to wykluczone. Miałem na myśli raczej którąś sobotę. Jeżeli ktoś sam chciałby robić postać to kilka przydatnych informacji:

1. Pochodzenie - planeta dowolna
2. Rasa - preferowanie ludzie ewentualna inna rasa dostępna w podręczniku głównym (po konsultacji), przykładowo w okresie gry praktycznie nie ma swobodnie żyjących wookiees (jakieś odosobnione przypadki), większość jest zniewolona przez Imperium lub przebywa na rodzinnej planecie - Kasyhhhk
3. Miejsce akcji - Tatooine
4. Czas - era Imperium, jeszcze przed zniszczeniem I gwiazdy śmierci
5. Ekwipunek - dowolny w granicach rozsądku (mając na uwadze że postacie dopiero rozpoczynają swoją drogę do bogactwa)
6. Uzbrojenie - proszę zwrócić uwagę na legalność (proszę nie brać nic czego dostępność oznaczone jest jako X tj. nielegalne/zakazane na większości planet)
7. Jedi - z uwagi na czas akcji granie jedi jest niemożliwe, chociaż można wybrać postać wrażliwa na moc, która w przyszłości może jedi zostać, pamiętajcie że postaci wrażliwe na moc są bardziej narażone na przejście na ciemną stronę mocy (wiąże się to z utrata postaci i przejęciu jej przez MG), wszelkie akty zła niosą ryzyko uzyskania punktów ciemnej strony mocy (w przypadku postaci niewrażliwych na moc takie ryzyko również istnieje ale mogą one sobie na więcej pozwolić)

ps. nie wiem czy będzie to jednostrzałówka czy jakieś dłuższe granie ale nawet jeżeli postanowiłbym prowadzić częściej (a co ważniejsze byliby chętni do gry) to pewnie nie częściej jak raz, góra dwa razy w miesiącu, a wielce prawdopodobne, że rzadziej.

link do spolszczonej karty postaci
http://host1gb.net.pl/download.php?file … 3d237fc6fb

Ostatnio edytowany przez Mephiston (2015-05-05 21:26:14)

Offline

#4 2015-05-07 18:25:10

 Mephiston

Przechodzień

Zarejestrowany: 2015-03-24
Posty: 22
Punktów :   

Re: Sesja Star Wars

Scenariusz już skończony ale coś chętnych do gry nie widać (za wyjątkiem Ogmiosa oczywiście). Poczekamy jeszcze trochę i ewentualnie zaproszę dwie osoby spośród moich znajomych (chociaż wolałbym poprowadzić dla nowych osób). Może tego wieku się przestraszyliście pisząc starsze osoby miałem na myśli osoby w wieku studenckim i więcej.

Offline

#5 2015-05-09 20:53:03

 Mephiston

Przechodzień

Zarejestrowany: 2015-03-24
Posty: 22
Punktów :   

Re: Sesja Star Wars

Ogmios będzie grać rodianinem, któremu marzy się kariera łowcy nagród (oby nie skończył jak biedny Grido).

Offline

#6 2015-05-15 15:48:26

 Ogmios

Przechodzień

Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 2013-03-18
Posty: 1150
Punktów :   

Re: Sesja Star Wars

Sesję proponuję przełożyć; mnie w sobotę raczej nie będzie, chętnych innych nie widać nadal. Możesz wpaść pograć w planszówki, czy w co tam będą rpgować.

Offline

#7 2015-05-15 18:24:04

 Mephiston

Przechodzień

Zarejestrowany: 2015-03-24
Posty: 22
Punktów :   

Re: Sesja Star Wars

Nie wiem dlaczego chcesz przekładać sesję skoro żaden termin nie został ustalony . Jeżeli zgłosi się troje chętnych pomyślimy o terminie w przeciwnym razie sesji po prostu nie będzie (ewentualnie zagramy z moimi znajomymi, którzy nie są członkami stowarzyszenia ale wtedy to prędzej u kogoś w domu jak w hufcu). Jakiś czas jeszcze poczekamy (maks 2 tygodnie).

Offline

#8 2015-06-11 18:22:21

 Mephiston

Przechodzień

Zarejestrowany: 2015-03-24
Posty: 22
Punktów :   

Re: Sesja Star Wars

Widzę, że wśród członków stowarzyszenia chętnych na grę raczej nie znajdziemy. Ogmios prześlij mi prywatną wiadomość z nr telefonu (ewentualnie wyczyść swoją skrzynkę gdyż odbija wiadomości z powodu zapełnienia) to spróbuję zorganizować ze dwie osoby spoza stowarzyszenia i zagramy. Temat można zamknąć.

Offline

#9 2015-06-13 11:44:32

 Ogmios

Przechodzień

Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 2013-03-18
Posty: 1150
Punktów :   

Re: Sesja Star Wars

Odbija na PW? Zapełnione na 39%? Dziwne. Profilaktycznie przeczyściłem. Jak coś więcej niż parę zdań to ślij na maila. Czy jest sens specjalnie dla mnie organizować? Może na razie wpadaj pograć i pokazać się (to się też numerami wymienimy). Podejrzewam, że w okresie wakacyjnym będzie więcej chętnych/wolnych (w końcu w tym czasie daliśmy radę zrobić ligę magicową z cotygodniowymi meczami na bodaj 13 osób).

Offline

#10 2016-07-31 11:39:43

 Ogmios

Przechodzień

Skąd: Mińsk Mazowiecki
Zarejestrowany: 2013-03-18
Posty: 1150
Punktów :   

Re: Sesja Star Wars

Taka ciekawostka: fanowska zbiorcza wersja SWRPGd6 2Ed Revised, Expanded, and Updated tzw. REUP
http://jesterraiin.dropmark.com/167650/3854790

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.deathl2.pun.pl www.ekipa-amarena.pun.pl www.witch.pun.pl www.pokemoon.pun.pl www.kino.pun.pl